Bungalowu Otele Tercih Etmek Için 10 Sebep

Blog Image

1 – Bir bungalowda rahat bir konaklama geçirebilirsiniz

Bir bungalovda ‘evinizden uzakta olan bir ev’ tanımlamasını bulabilirsiniz. Bu size hem tanıdık hem yepyeni bir his verebilir. Bungalovlar size evinizde olmanın gerekli tüm mahremiyetini sağlarken, aynı zamanda tercihinize göre gerekli lüks ve konforu da karşılar.

2 – Tatilden bir sürü anı ile dönebilirsiniz

Oteller, butik oteller veya pansiyonlar hemen hemen dünyanın her yerinde benzer hizmetler sunan bir şirketin parçasıdır, ancak bungalovlar değil.

Seyahat etmek, güzel anılar yaratacağınız anlamına gelir, bungalovda samimi sohbet ortamları, kendi başınıza ya da edineceğiniz arkadaşlarla doğu yürüyüşleri yapabilirsiniz. Ortam hem yalnızlık hem de arkadaş edinmek için gerekli samimiyeti sağlar.

3 – Birinci elden kültürel eğitim fırsatı

Bungalovlar, gideceğiniz noktanın kültürü ve gelenekleri hakkında fikir edinebileceğiniz en iyi konaklama yerleridir. Bungalovların ev sahipleri yerel kültürü daha iyi anlamanıza yardımcı olabilir ve hatta istediğinizde sizi onun bir parçası yapabilir. Hem insanları hem ortamı daha iyi tanıyabilirsiniz.

4 – Size özel hizmetin keyfini çıkarabilirsiniz

Bir bungalov tatilinde müşteriden çok misafir gibi karşılanırsınız. Tercihlerinizi talep edebilirsiniz. Bungalov evinizde kalacağınız kişi sayısına göre ekstra yatak talebiniz olabilir mesela. Bir bungalovu 4-5 kişilik bir aile ya da arkadaş grubu olarak aynı ortamda konaklamak için de seçebilirsiniz. Bungalovda kaldığınız süre boyunca kendinizi evinizde hissedeceğiniz bir gerçek. Ayrıca Sapanca, Ağva ve Fethiye gibi bir çok noktadaki bungalovlar sadece size özel havuz gibi imkanlar da sunuyor.

5 – Bakın burası önemli: Daha ekonomik!

Seyahat etmek isteyenlerin oteller yerine bungalovları tercih etmesinin esas nedenlerinden biri de daha ekonomik olmalarıdır. Bir otelde kalırken ödeyeceğiniz saklı tarifeler ya da çeşitli vergiler yoktur.

Maliyetler basittir ve çoğu zaman kahvaltı dahildir. Diğer öğünler bungalov sahipleri tarafından karşılanmıyorsa bile size ucuz ve lezzetli restoran ve alışveriş noktaları sunabilir. Ayrıca yeni nesil tam teşekküllü mutfağı olan bungalovlar, yemeğinizi kendiniz yapma seçeneği de sunuyor.

 

6 – Lezzetli yerel yemeklerin tadına bakabilirsiniz

Bungalovda ev sahibinin servis ettiği yerel bir kahvaldı, genellikle her gün kendilerinin yediklerini içerir. Böylece her gün ev yapımı yemek yeme ayrıcalığına sahip olabilirsiniz.

Bir Bungalovda kalmak sizi onların mutfak kültürüne yaklaştıracak ve siz de bu kültürü deneyimleyebileceksiniz. Bunlar sağlıklı ev yapımı yiyecekler olduğu için içlerindeki kalori içeriği konusunda endişelenmenize gerek yok.

7 – Yerel etkinliklerin keyfini çıkarabilirsiniz

Seyahatinizi gideceğiniz yerin önemli bir festivali olduğu bir zamanda planladıysanız, özellikle bir bungalovda kalıyorsanız nokta atışı bir tatil sizi bekliyor demektir. Ev sahibi, sizi aile üyeleriyle birlikte tüm kutlamanın bir parçası yapar ve böylece size hayatınızın deneyimini yaşatır.

Bir otelde veya herhangi bir butik otelde oda rezervasyonu yaptığınızda bu deneyimler pakete dahil değildir.

8 – Mekanın tarihini öğrenebilirsiniz

Seyahat tutkunlarının bungalovları seçmesinin nedenlerinden biri de, bungalov sahibinin bölgenin tarihi hakkında detaylı bilgiye sahip olması.

Belki kitaplardan veya Google’dan da bilgi alabilirsiniz ama bu aynı değildir. Bölgenin içinde yaşayan bir insandan dinleyeceğiniz hikayeler bambaşkadır.

9 – Yerel ekonomiye katkı sağlarsınız

Bir bungalov seçerek, yerel ekonomiyi canlandırmaya ve dolayısıyla tüm toplumu canlandırmaya da katkıda bulunursunuz. Türkiye gibi bir ülkede pek çok kişi için turizm önemli bir geçim kaynağı ve bu şirin bungalovlarda kalmak, bölge halkının da makul bir gelir elde etmesine katkı sağlar.

10 – Gizli hazinelerin farkına varırsınız

Sıradan bir turistten ötesine geçer, rehberlerde yazmayan enteresan noktalar keşfedebilirsiniz. Yerel halk ve bungalov sahipleri bu konuda en büyük yardımcınızdır. Bu ister, keşfedilmemiş bir doğa noktası, ister küçük salaş bir restoran olsun, bir otel tatilinin ötesine rahatlıkla geçebilirsiniz.